Ü

Ülkemizin Saklı Cenneti Kaleüçağız

Ülkemizin Saklı Cenneti Kaleüçağız

Kaleüçağız Antalya’nın keşfedilmemiş cennetlerinden bir tanesi. Özellikle sakin bir ortam arayanlar için biçilmiş bir kaftan. Bu tatil cennetinin çok eski bir tarihi mirası var. Kekova adı ile bilinen eski yerleşim yeri ve batık kent burada bulunuyor. Bu sebeple dalış yapmak için de çok uygun bir yer. Ayrıca düzenlenen tekne turları ile hem kirletilmemiş denize doyacak hem de eşssiz doğası ile büyüleneceksiniz.

Kaleuçağız’a Ulaşım

Bölgeye ulaşım için 2 seçenek mevcut. Kaş yönünden ve Demre yönünden gelen 2 ayrı yolla Kaleüçağız’a ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu alan Likya Yolu üzerinde bulunuyor. Eğer Likya Yolu yürüyüşüne katılacaksanız sizin için güzel bir durak olabilir.

Gezilecek Yerler

Üçağız da mutlaka görmeniz gereken birçok güzellik yer alıyor. Theimussa antik kenti, Myra antik kenti, Kaleköy, Batık şehir ve Aperlai  bunların en önemlileri.

Konaklama

Üçağız da konaklamak için çok seçeneğiniz var. Kamping, pansiyon veya butik oteller mevcut. Üstelik fiyatları da oldukça makul. Benim tavsiyem küçük işletmelerden yana. Sıcak bir ortamda ailenizle de huzurlu bir tatil için butik hotelleri tercih edebilirsiniz. Yazımın sonuna gelirken detaylı incelemeniz ve fiyatlar hakkında fikir sahibi olmanız için 1 hotelin linkini bırakıyorum.

https://www.likyayolupalas.com/