D

Demre en iyi otel seçenekleri

Demre en iyi otel seçenekleri

Antalya’nın tatil cenneti Demre aynı zamanda Kale ismi ile de bilinmektedir. 9 köye ve sayısız doğal ve tarihi güzelliğe sahip bu ilçe yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Demre ilçesinin tarihi çok eski dönemlere dayanıyor. Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicolas bu ilçede yaşamıştır. Myra Antik Kenti de bu ilçede bulunmaktadır. Bu nedenle doğası ve denizi kadar tarihi ile de turistlerin ilgisini çeken bir yer.

Demre’ye Ulaşım

Demre yoğun bir tatil beldesi olduğu için ulaşım seçenekleri de oldukça çok. Hava veya kara yolu ile buraya ulaşabilirsiniz. Antalya merkezden ister kendi aracınızla ister otobüs ve minibüslerle kolaylıkla ulaşım sağlayabileceksiniz. Hava yolu ile gelenler ise havaalanından veya Antalya merkezden sıklıkla sefer düzenleyen araçları kullanabilirler.

Demre’de Gezilecek Yerler ve Konaklama

Demre’ye geldiğinizde mutlaka bir tekne turuna katılmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle Kekova Adasını görmelisiniz. Ayrıca Myra Antik Kenti de görülmesi gereken yerlerden. Bunun yanında Demre köylerinin eşsiz manzarasını da deneyimlemelisiniz. Konaklama konusunda ise benim deneyip memnun kaldığım küçük ama sevimli bir hotel olan Likya Yolu Palas Hoteli tavsiye ediyorum.

https://www.likyayolupalas.com/